Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących.

Cieszymy się że wśród nas jest tak wielu ludzi, którzy chcą nieść pomoc innym. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione, są przejawem Waszej wrażliwości, empatii i troski o dobro innych. Oferujecie nam to wszystko, czego nie można kupić za największe nawet  pieniądze.

Drodzy Wolontariusze, życzymy Wam, by nie zabrakło Wam wytrwałości, siły i wiary w to co robicie. Mamy nadzieję, że swoją postawą będziecie zarażać innych, a dzięki Wam i Waszej pracy, otaczający nas świat będzie stawał się lepszy.

Wisława Szymborska powiedziała tak: " Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".

To właśnie Wy pielęgniarki, pielęgniarze oraz opiekunowie medyczni jesteście z każdym człowiekiem w zdrowiu i chorobie, w chwilach ratowania życia oraz w momencie odchodzenia w wieczność. Pozostajecie w pamięci pacjentów oraz ich bliskich jako anioły pomocy, wyciszenia i współczucia. Ta droga nie jest tylko wskazana przez Wasz kodeks etyczny, ale przede wszystkim przez Waszą wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, empatię z pacjentem i jego rodziną.

W dzień Waszego święta życzymy Wam wyrozumiałości dla pacjentów i ich rodzin, sukcesów zawodowych, radości w życiu osobistym i spełnienia marzeń.

Im bardziej pomagacie potrzebującym, tym bardziej zachowają Was w sercu i umyśle.

W imieniu Zarządu Fundacji życzy

dr  inż. Helena Wisła

Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego - święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75 rocznicę objawień fatimskich, obchodzony w tym roku w całym Kościele na temat : „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”.