Orędzie Papieża Franciszka na XXIX Dzień Chorego 2021 r.

Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy, aby ten niezwykły czas stał się chwilą wytchnienia i spokoju – pełną rodzinnego ciepła.

Dziękujemy za okazaną pomoc i wspieranie naszych działań, to dzięki naszym Dobroczyńcom jesteśmy wstanie zapewnić opiekę tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Niech nadchodzący 2021 rok będzie pozbawionym trosk czasem wzruszeń, radości i uśmiechu.

Spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

życzy,

Zarząd Fundacji Pomnika - Hospicjum Miastu Oświęcim

Światowy Dzień Chorego przypada 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W ramach lokalnych obchodów tego dnia, ks. bp Potr Greger odwiedził Hospicjum "Pomnik Miastu Oświęcim", i o godzinie 15.00 w naszej kaplicy odmówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji naszych podopiecznych.

Orędzie Papieża Franciszka na XXVIII Dzień Chorego 2020 r.