pomnik, monument,

dzieło rzeźbiarskie lub architektoniczno-rzeźbiarskie wzniesione dla upamiętnienia osoby lub zdarzenia historycznego, w formie posągu lub grupy rzeźb, kolumny, obelisku, budowli, czasem sztucznie usypanego wzgórza (kopiec) lub naturalnego głazu;

źródło:Encyklopedia PWN

Hospicjum „Pomnik Miastu Oświęcim” to pomnik inny niż wszystkie. Co łączy hospicjum z tradycyjną formą pomnika styl, piękno, dbałość o najmniejsze szczegóły. Zobowiązująca, ponadczasowa linia architektoniczna - Konior Studio Katowice, wymaga od zarządcy aby każdy detal zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku był na swoim miejscu i miał monumentalny charakter, jak na pomnik przystało. Wyjątkowy symbol na mapie Oświęcimia, został właśnie udekorowany przysłowiową „wisienką na torcie”, tą wisienką są ponadczasowe, ekskluzywne meble ogrodowe od Garden Space.

GARDEN SPACE to pierwsza polska firma multibrandowa oferująca wiodące i ekskluzywne wyposażenie outdoor. W ofercie Garden Space znajdą Państwo m.in meble ogrodowe, zadaszenia, oświetlenie, baseny, sauny, grille, a także bogaty wachlarz nawierzchni outdoor. Z Garden Space wzbogacą Państwo również swój ogród w roślinność i ciekawe akcesoria. Kula sferyczna Garden Space to unikatowa powierzchnia ekspozycyjno-handlowa, prezentująca wiodące i ekskluzywne marki wyposażenia outdoor w wyjątkowych aranżacjach. W rezultacie Garden Space to kilkanaście najlepszych polskich i światowych marek dostępnych w jednym miejscu!

Meble cieszą nie tylko oko, ale przede wszystkim dają możliwość relaksu podopiecznym naszej placówki. Za oknami lato u schyłku, zanim nadejdzie dżdżysta jesień, pacjenci mogą rozkoszować się ostatnimi promieniami słonecznymi w iście królewskich warunkach a takie staramy się stwarzać każdego dnia. Dzięki Firmie Garden Space otoczenie hospicjum nabrało blasku i magicznej otoczki, a to jeszcze nie koniec zmian jakie czekają nas w hospicyjnym ogrodzie.