Laureat Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” XVII edycja, rok 2021

Fundacja ,,Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim” w Oświęcimiu laureatem prestiżowej nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego ,,Kryształy Soli” w kategorii Polityka społeczna, zdrowie, działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Zorganizowanym przez Zarząd Województwa Małopolska.
Nagrodę z rąk Pani Iwony Gibas Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, Gospodyni Uroczystej Gali w Filharmonii Im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odebrała Prezes Zarządu Fundacji – Helena Wisła.
W tym samym konkursie Fundacja otrzymała Grand Prix ,,Kryształy Soli” z nagrodą pieniężną w wysokości 15 000 ufundowaną przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.


Szanowni Państwo!

Są osoby bez, których dzisiejszy sukces i uznanie podczas Gali „Kryształy Soli” 2021, wyróżniony prestiżową nagrodą Marszałka Województwa Małopolskiego w tymże konkursie, nie byłby możliwy.

Myślę tu o Hojnych Darczyńcach, Budowniczych Hospicjum, Przyjaciołach naszej Fundacji,  wspieraliście nas w budowie, wspieracie nas nadal w funkcjonowaniu placówki.

Odbierając nagrodę myślałam, że nie było by mnie w tym miejscu gdyby nie Państwo.

Dziękuję każdemu pracownikowi, wolontariuszom, tym czuwającym przy chorych na oddziale stacjonarnym hospicjum i tym najmłodszym, szkolnym pod opieką swoich dyrektorów, nauczycieli i opiekunów kół wolontaryjnych. Wspólnie budujemy to miejsce, dzięki Wam hospicjum żyje i ma się dobrze, jesteście jego solą i światłością. Każdego dnia, jak serce pompujecie krew do każdej arterii, sprawiając, że wszystko wokół zamienia się w życie, zamienia się w dobro.

Dziękuję Rodzinom Pacjentów za zaufanie, za życzliwość, wsparcie, słowa otuchy i podziękowania, za naszą opiekę nad Waszymi bliskimi.

Życzę Państwu aby nigdy nie zabrakło Wam i dla Was otwartych ramion, ciepła, pomocnej dłoni podanej w odpowiednim czasie. Życzę abyście dalej „Mieli odwagę żyć dla Miłości”.

Prezes Zarządu

Helena Wisła