Pola Nadziei w Oświęcimiu – Razem Tworzymy Pola Pełne Nadziei

OŚWIĘCIM 2024 – W malowniczej scenerii Ziemi Oświęcimskiej rozkwitła wyjątkowa inicjatywa – pierwsza edycja akcji Pola Nadziei. W trosce o potrzeby terminalnie chorych, Hospicjum „Pomnik Miastu Oświęcim” przyłącza się do ogólnopolskiej kampanii, którą z sukcesem organizuje Towarzystwo Chorych „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie. Akcja ta, zrodzona z idei przekazanej przez Organizację Marie Curie Cancer Care w 1997 roku, rokrocznie rozsiewa żonkile – symbole nadziei, miłości i wsparcia dla osób w potrzebie.

Sadzenie Nadziei

Jesienią 2023 roku, na terenach oświęcimskich, grupa wolontariuszy z Garden Space oraz społeczność Przedszkola Samorządowego w Zaborzu, z wielkim zaangażowaniem zasadziła żonkilowe cebulki. Ich efektem są zbierane dziś przepiękne kwiaty, będące żywym symbolem solidarności i wsparcia dla hospicjum oraz jego podopiecznych.

Cel Akcji

Pola Nadziei to więcej niż kampania charytatywna. To ruch mający na celu:

  • Propagowanie idei opieki hospicyjnej.
  • Pozyskiwanie funduszy na niezbędną opiekę dla osób terminalnie chorych.
  • Edukację oraz uwrażliwienie społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia, na potrzeby chorych i umierających.

Kalendarz Akcji

Inauguracja oświęcimskiej edycji Pola Nadziei miała miejsce 10 marca i potrwa aż do 26 maja, oferując szeroki wachlarz możliwości zaangażowania się i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Historia i Misja

Za nami już 12 lat działalności Hospicjum „Pomnik Miastu Oświęcim”,  które od początku swojego istnienia zobowiązało się do świadczenia kompleksowej opieki chorym na etapie terminalnym. Poprzez swoją pracę, wolontariat i wsparcie finansowe społeczeństwa, hospicjum stwarza przestrzeń pełną zrozumienia, miłości i godności dla każdego.

Wychowanie i Edukacja

Pola Nadziei to również platforma edukacyjna, która za pośrednictwem konkursów, spotkań i prelekcji, otwiera młode umysły na trudne tematy choroby, umierania, ale także nadziei i pomocy. Program ten pokazuje, że każdy z nas może być źródłem wsparcia dla drugiego człowieka, przynosząc światło do życia osób w cieniu choroby.

Zapraszamy do Współtworzenia Pól Nadziei

Dołącz do naszej społeczności i pomóż rozsiewać nadzieję. Śledź nasze media społecznościowe oraz strony naszych partnerów, aby dowiedzieć się, jak możesz się zaangażować. Razem możemy zrobić więcej, przynosząc ukojenie tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Zostań częścią Oświęcimskich Pól Nadziei – bo każdy gest wsparcia tworzy lepszy świat dla osób w potrzebie.